Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr.1 w Policach - Szkoła Specjalna w Policach
A- A A+

Rehabilitacja

Kategoria: Rehabilitacja Opublikowano: środa, 08, marzec 2017
W samym centrum Ośrodka znajduje się w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych Kompleks Rehabilitacyjny wyposażony w :

- basen rehabilitacyjny
- hydroterapię z wanną do jacuzzi, wanną perełkową, wanna do masażu stóp i podudzi, wannami do masażu kończyn górnych i dolnych i z wanna motylkową
- gabinety fizykoterapii wyposażone w aparaty do laseroterapii, magnetoterapii, krioterapii, elektroterapii,
- salę Integracji Sensorycznej
- sale do kinezyterapii i masażu
- pomieszczenie do terapii zajęciowej
- salę gimnastyczną
- siłownię

W Kompleksie Rehabilitacyjnym pracują wysoko wykwalifikowani fizjoterapeuci, nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy pływania, masażyści, którzy prowadzą zajęcia na najwyższym poziomie starając się maksymalnie usamodzielnić przebywających w Ośrodku wychowanków. Na stałe współpracujemy z lekarzem rehabilitacji, do każdego ucznia podchodzimy indywidualnie dostosowując program rehabilitacji do jego możliwości fizycznych. Oprócz zajęć obowiązkowych nasi wychowankowie mogą usprawniać się w godzinach popołudniowych uczestnicząc w zajęciach:

- na siłowni
- w grach zespołowych
- unihokeju
- tenisie stołowym
- pływaniu
- tańcu na wózkach

Cyklicznie organizujemy imprezy sportowe na szczeblu wojewódzkim, powiatowym i ośrodkowym. Od 1994 roku organizujemy Wojewódzkie Integracyjne Mistrzostwa Szkół i Ośrodków Specjalnych w Pływaniu. Bierzemy udział we wszystkich imprezach sportowych organizowanych dla osób niepełnosprawnych. Ściśle współpracujemy z Fundacją Aktywnej Rehabilitacji oraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.

                  KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1
dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo
im. Marii Grzegorzewskiej w Policach
ul. Janusza Korczaka 53
72-010 Police

Loga