Napis SOSW
A- A A+

Dbamy o zęby

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 21, czerwiec 2017

811 maja 2017 w grupie BIEDRONKI odbyło się spotkanie ze stomatologiem Panią dr n. med. Dorotą Banaszek. W spotkaniu uczestniczyli chłopcy z grupy 9 oraz dziewczęta z grupy 10.

Podczas spotkania Pani doktor na modelu szczęki pokazała jak prawidłowo myć zęby oraz uświadomiła, jak ważna jest higiena jamy ustnej i jakie są konsekwencje jej braku. Wychowankowie z dużym zaangażowaniem, pod czujnym okiem Pani Doktor, indywidualnie myli zęby. Na koniec zajęć dzieci miały możliwość sprawdzić rezultat swoich działań przy użyciu specjalnych, różowych tabletek, które wybarwiały płytkę nazębną w miejscach, w których niedostateczne zęby umyły. Mistrzem w myciu zębów okazał się Konrad Starzyński z grupy 9.

Pani doktor opowiedziała wychowankom o aplikacji Aquafresh (na telefon komórkowy), przy użyciu której mycie zębów staje się przyjemną zabawą. Wszyscy otrzymali także prezenty w postaci  nowych szczoteczek do mycia zębów. Wychowankowie okazując swą wdzięczność za wspaniały wykład i instruktaż wręczyli Pani doktor wiosenny świecznik.

Było pouczająco, zabawnie i bardzo różowo!!!!

Następne spotkanie z Panią Doktor już na jesieni.

Organizatorzy

Agnieszka Sękowska-Jakubowska

Luiza Klukowska

2345671

KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1
dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo
im. Marii Grzegorzewskiej w Policach
ul. Janusza Korczaka 53
72-010 Police

PARTNERZY

Logo1     Logo2