Październik – miesiąc pełen wrażeń

Kategoria: Aktualności Opublikowano: niedziela, 17, listopad 2019
zalesi37
Miniony miesiąc obfitował w różne ciekawe wydarzenia. Nim się rozpoczął wzięliśmy udział w zajęciach warsztatowych w Zalesiu, podczas których dowiedzieliśmy się, jak żyją i jakie zwyczaje mają mieszkańcy lasu. Najbardziej jednak spodobały nam się eksperymenty, które mogliśmy wykonać samodzielnie w laboratorium.

Wzięliśmy również udział w warsztatach bibliotecznych, na których poznaliśmy drogę książki do czytelnika. Przy pomocy pani bibliotekarki i naszej pani staliśmy się autorami naszej własnej książki, którą zabraliśmy do klasy.

Wiemy, jak ważną rolę odgrywają witaminy dla naszego zdrowia, dlatego przygotowaliśmy jabłka z orzechami, miodem, które po upieczeniu smakowały „przepychotkowo”. Chcieliśmy też przekonać się, który z naszych krajowych owoców jest najbardziej popularny. Przynieśliśmy jabłka, gruszki, śliwki i częstowaliśmy nimi uczniów, rodziców, nauczycieli i panie w sekretariacie. W naszym sondażu owocowym najwięcej głosów uzyskało…JABŁKO😊

„Smocze opowieści” to tytuł spektaklu, który obejrzeliśmy razem z klasami 0-3 w MOK w Policach. Smok Heniek zaprosił nas do swego świata baśni i legend polskich, a przy tym rozbawiał nas tak bardzo, że z przykrością z nim się żegnaliśmy.