Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr.1 w Policach - Szkoła Specjalna w Policach
A- A A+

Aktualności

Studniówka i Bal SB

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: poniedziałek, 27, styczeń 2020
137 img 9488 20200204 1764224316              „Bo coś w szaleństwach jest młodości,wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
                         Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu.”
                                                         Leopold Staff

            31 stycznia 2020 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach o godzinie 18.00 rozpoczęła się studniówka klasy III Liceum Ogólnokształcącego oraz bal klasy III Szkoły Branżowej I Stopnia. Impreza miała miejsce na sali gimnastycznej, która została na tę okazję pięknie udekorowana. Po uroczystym powitaniu wszystkich zaproszonych gości nastąpiło przemówienie Pana Dyrektora Ryszarda Budzisza, po którym, w podniosłej atmosferze, młodzież zatańczyła tradycyjnego poloneza. Następnie uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny, który wywołał dużo pozytywnych emocji.  Były również wspólne fotografie, życzenia, uroczysta kolacja i szampańska zabawa prawie do białego rana.

Wojewódzki Turniej Gier i Zabaw Ruchowych

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: środa, 05, luty 2020
IMG 20200130 113743W dniu 30 stycznia 2020 roku reprezentacja Ośrodka brała udział w Wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych Szkół Specjalnych.

Czytaj więcej...

Warcabowe Mistrzostwa Ośrodka

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: poniedziałek, 27, styczeń 2020
322 stycznia 2020 r. odbyły się kolejne Warcabowe Mistrzostwa Ośrodka. Organizatorem turnieju były Panie Agnieszka Chmielewska i Dorota Górkiewicz, funkcję sędziego głównego zawodów pełnił gościnnie Pan Janusz Chmielewski. Zawody otworzyła Pani Dyrektor Joanna Wrzosek. Pani Agnieszka Chmielewska przypomniała uczestnikom zasady gry oraz regulamin zawodów.  Do turnieju przystąpiło 13 uczestników, którzy rozegrali eliminacje w grupach A i B. O ile rywalizacja w grupie A przebiegła bez remisów i łatwo dało się wyłonić finalistów, tak w grupie B o awansie zadecydowało losowanie.Ostatecznie zwycięzcami okazali się: 1 – Dawid Sokołowski, 2 – Dawid Kirzeniewski, 3 – Adrian Kuligowski. Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci gier planszowych w warcaby. Wszyscy pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.Turniej przebiegał w miłej atmosferze, pełnej napięcia, zaangażowania i rywalizacji. Zapraszamy za rok.

Czterdziestka Mozarta na 60-lecie placówki

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: piątek, 24, styczeń 2020
017 IMG 9829Jednym z punktów obchodów 60 - lecia naszej placówki był wspólny wyjazd uczniów oraz pracowników Ośrodka do Filharmonii Szczecińskiej. Dnia 21.01.2020 roku uczestniczyliśmy w wyjątkowym koncercie symfonicznym pt. Historia pewnego utworu – Czterdziestka Mozarta. Dzięki tej muzycznej lekcji dowiedzieliśmy się kim był Wolfgang Amadeusz Mozart. Usłyszeliśmy jego dzieła w wykonaniu orkiestry symfonicznej, a także utrwaliliśmy naszą wiedzę muzyczną poprzez wzajemną interakcję z muzykami.
Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: czwartek, 05, grudzień 2019
051 img 2030 20200120 1735924401   16 stycznia w Klubie Nauczyciela , wieczorowa porą, odbył się Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek. Pomysłodawcami koncertu byli Agnieszka i Przemysław Chabasińcy a organizatorami - SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Przyjaciele. W rolę konferansjera wcielił się Grzegorz Ufniarz.

 Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać występów zespołu "Serca Rytm", Tumultus Gaudium, Przemysława Chabasińskiego, Grzegorza Ufniarza z córkami, Mariusza, Wiktorii i Anastazji Arbaros, Kornelii Karpińskiej, Nelli Mazgiejko oraz Henryka i Weroniki, których instrumentalnie wspierał Andrzej Wojnas..

 Podczas koncertu przeprowadzana została zbiórka pieniędzy w ramach programu Adopcja na Odległość, który wspiera edukację dzieci w najbiedniejszych regionach Kenii.


Dla Mateusza

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: sobota, 18, styczeń 2020
20191219 090013To kolejny rok, kiedy uczeń naszej szkoły został obdarowany środkami finansowymi uzyskanymi podczas świątecznego kiermaszu. Przekazane fundusze, będą pomocą w rehabilitacji Mateusza. Dzięki współpracy z panią Martą Mazur z Przedszkola Publicznego Nr 10 w Policach, akcja charytatywna jest kontynuacją wsparcia dla rodziny i najbardziej potrzebujących. "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to w jaki sposób dzieli się z innymi". Dziękujemy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- 28 Finał

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: wtorek, 14, styczeń 2020
received 466244177370650Samorząd Uczniowski naszego Ośrodka z dużym wsparciem rodziców naszych uczniów oraz nauczycieli i wychowawców zorganizował stoisko w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach podczas trwania 28 finału WOŚP.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Kategoria: Aktualności
Opublikowano: sobota, 21, grudzień 2019
santa
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzy SOSW nr 1 dla DNR w Policach

                  KONTAKT

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy Nr 1
dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo
im. Marii Grzegorzewskiej w Policach
ul. Janusza Korczaka 53
72-010 Police

Loga